Oferujemy wysokiej jakości łączniki rowkowane, łączniki żeliwne: ocynkowane i czarne.

łączniki rowkowane, żeliwne, ocynkowane, czarne, mosiężne

Łączniki Rowkowane

Zobacz produkty
Zobacz atesty

System Łączeń rowkowanych jest doskonałą alternatywą dla standardowych połączeń rurowych: gwintowanych, spawanych czy kołnierzowych.

Rowkowane rury łatwo łączy się w odpowiednie instalacje używając łączników rowkowanych, występujących w wymiarach DN 25-350, w zależności od wymaganej wielkości połączenia.

System charakteryzuje się funckojnalnością, niezawodnością oraz oszczędnością. Jest powszechnie stosowany w krajach zachodnich Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych.

Złącza rowkowane używane są w systemach ochrony przeciwpożarowej, rurociągach wodnych, kanalizacyjncyh, sprężonego powietrza, w przepompowaniach, oczyszczalniach ścieków, zbiornikach wodnych, układach rozprowadzania ciepła, klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz wielu innych instalacjach.

Oferowane łączniki rowkowane są produkowane zgodnie z następującymi aprobatami technicznymi:

  • AT-15-8325/2020 wydana przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie
  • AT-1106-0251/2009 wydana przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie
  • AT-1106-0252/2009 wydana przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie

ZALETY SYSTEMU:

  • Łatwy montaż i demontaż instalacji. Poluzowanie śrub i nakrętek umożliwia ich odpowiednią regulację. Mała przestrzeń montażu oraz brak konieczności stosowania ciężkiego sprzętu i niewątpliwie zalety systemu.
  • Oszczędność czasu. Rowkowany system oferuje do 60% oszczędności w porównaniu do tradycyjnych instalacji.
  • Nie wymaga wysokich kwalifikacji pracowniczych, jak ma to miejsce w przypadku połączeń spawanych czy kołnierzowych, co stanowi ogromny atut przy braku wyspecjalizowanych pracowników.
  • Bezpieczeństwo i pewność połączenia - brak zagrożenia pożarowego podczas spawania. Łączniki rowkowane są coraz częściej używane w Polsce, ze względu na swoje zalety bezpiecznego łączenia jak również ze względu na doskonałą trwałość instalacji a także możliwość szybkiej konserwacji połączeń.
  • Niższe koszty wykonania instalacji (robocizny i materiału) niż w innych systemach - łączny koszt niższy nawet o 30%.
  • Kompensacja na połączeniach, tłumienie wibracji i dźwięków - oszczędność na urządzeniach kompensacyjnych. System absorbuje ruch liniowy instalacji rurowej.

Wymienione aprobaty techniczne, posiadane certyfikaty wydane przez Centrum Naukowo-badawcze ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie a także przeprowadzone systemy oceny zgodności wyrobów uprawniają nas do wystawienia deklaracji zgodności i znakowania łączników znakiem budowlanym B.

Po zainstalowania łączniki na rowkowaną rurę, ciśnienie wewnątrz instalacji wpływa na usztywnienie uszczelki, która poprzez odpowiednie odkształcenie na obejmie wzmacnia ją. Daje to trwałe, odporne na wycieki uszczelnienie rurociągów.
Dla większości instalacji, (np. z gorącą wodą), zalecana jest uszczelka typu "E" - czyli EPDM (kauczuk etylenowy-propylenowy). Jest to materiał doskonałej odporności na starzenie i wytrzymałości termicznej. Ma bardzo niski współczynnik trwałego odkształcenia i jest odporny na temperaturę w zakresię od -40°C do +110°C.

Kliknij aby pobrać pdf
TASTA Armatura Sp. z o.o.
37-450 Stalowa Wola
ul. Władysława Grabskiego 38
Tel. +48 510-998-629
E-mail: kolana@tasta.com.pl
NIP 865-00-13-543
Nr KRS 0000056442
Sąd Rejonowy Rzeszów,
XII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 1 080 000 PLN
TASTA Łączniki rowkowane
TASTA Rury stalowe
TASTA Armatura
© 2011 Tasta Armatura. All rights reserved.

Webdesign: mayyer.pl